kalendarium III 2020

Samorządowy Uniwersytet III Wieku - edycja 2019/20

zajęcia dla seniorów

http://www.suiiiw.boklodz.pl/

przycisk zapisz

 

REGULAMIN

PROGRAM semestru letniego

PROGRAM semestru zimowego

 

Termin:

19.12.2019, g.10.00

miejsce - CEK "Na Żubardzkiej" Bałuckiego Ośrodka Kultury, Łódź, ul. Żubardzka 3

wykład pt. "Oblicza łódzkiej secesji" - od architektury po zastawę - Maria Nowakowska

warsztaty - Moje małe art nouveau-secesja "od ręki"

 

Data i miejsce inauguracji:

10 października 2019 o godz. 10.00 w Sali Rady Miejskiej Piotrkowska 104

 

Opis pod zdjęciami...

Poniżej zdjęcia z zakończenia poprzedniego roku akademickiego:

1 1000

DSCN0951 

DSCN1013
 

 

Opis:

Inauguracja Samorządowego Uniwersytetu III Wieku

W programie:

- Immatrykulacja - Prezydent Krzysztof Piątkowski,

- Wykład inauguracyjny – dr hab. prof. UKW Dorota Podgórska-Jachnik - Psychologia pozytywna a zasoby do radzenia sobie w sytuacjach trudnych,

Dorota Podgórska-Jachnik - dr hab. n. społ., profesor Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; pedagog specjalny, psycholog, logopeda. Wieloletnia rzeczniczka i doradczyni osób z niepełnosprawnością, laureatka nagrody „Lodołamacza”. Ekspertka Komisji Ekspertów ds. Osób Głuchych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Autorka i współautorka licznych publikacji dotyczących osób z niepełnosprawnością m. in. takich monografii, jak: Problemy rzecznictwa i reprezentacji osób niepełnosprawnych (2009, red.), Głusi. Emancypacje (2013) ; Praca socjalna z osobami z niepełnosprawnością i ich rodzinami (2014) ; Praca socjalna z osobami z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinami (2014) ; Praca socjalna z osobami bezdomnymi (2014) ; Schizofrenia w kontekście nauk społecznych (2015). Osoby niesamodzielne w województwie łódzkim (2018).

- Koncert kwintetu instrumentów dętych "Kwintesencja".

 

Seniorzy-słuchacze SUIIIW otrzymają "wyprawkę słuchacza III wieku".

Prosimy o przybycie minimum 15 minut przed uroczystością.


Program SUIIIW składa się zczterech bloków tematycznych (modułów):

Rozwój

Jak wspomagać pamięć? Jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową? Jak kształtować przestrzeń wokół siebie? Jak rozwijać swoją dzielnicę i miasto? Nie ma rozwoju miasta bez rozwoju jego mieszkańców. Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów poświęconych rozwojowi umysłowemu, fizycznemu i intelektualnemu osób w każdym wieku oraz rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych.

Kultura

Blok arcyciekawych wykładów z zakresu sztuki i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem łódzkich twórców, architektury Łodzi i informacji o ofercie miejskich instytucji kultury. A do tego warsztaty artystyczne i kreatywne m.in. z literatury, teatru, sztuk pięknych, rękodzieła. UWAGA: możliwość dostosowania tematyki warsztatów do życzeń słuchaczy.

Historia/Kultura

Wybitni łodzianie, przełomowe momenty w historii Łodzi, tajemnice i ciekawostki, historia wielka i codzienna - zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów ukazujących dzieje naszego miasta i regionu; dla chętnych także m.in. nauka tworzenia drzewa genealogicznego.

Miasto

Jak konstruowany jest budżet miasta? Jaki wpływ mają na niego łodzianie? Jak wygląda w praktyce rewitalizacja? Samorząd, prawo, rzecznik seniorów, ochrona praw konsumenckich, budżet obywatelski, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, komunikacja miejska, zieleń, rewitalizacja - cykl warsztatów i wykładów, których celem jest zwiększenie świadomości prawnej słuchaczy, zdobycie wiedzy o strukturach i funkcjonowaniu miejskiej administracji oraz ułatwienie korzystania z oferty dla osób 60+.


A do tego spotkania ze znanymi ludźmi, zaproszenia na koncerty, wycieczki....

ZAPRASZAMY

 

www.suiiiw.boklodz.pl

 

Informacje - zapisy - sekretariat

Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej", Łódź, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top